PALMARES DEL CLUB

El palmares de la escudería se estreno al año de fundarse el club, poco a poco se han ido añadiendo los pilotos mas prestigiosos de las islas consiguiendo con ellos los campeonatos y posiciones destacadas de todos los certámenes que han participado.

 

PALMARÈS REGIONAL 2013

AUTOMOVILISMO

 

Alejandro Bernardino

Campió de Balears de Karting Junior

Alejandro Palerm

Campió de Balears de Karting Senior

Marcel Guardia

SubCampió de Balears de Karting Senior

Riccardo Homuth

Campió de Balears de karting KZ2

Ivan Huelamo

SubCampió de Balears de karting KZ2

Mateo Marttone

3º lloc campiónat de karting KZ2

Gabriel Pons

Campió de Balears de Karting M30

David Garcia

Campió de Balears de rallyes absolut

David Garcia

Campió de Balears de rallyes Gr. N

Bartolome Pons

Campió de Balears de rallyes Gr. F2000

Llorenç Rubi

Sub Campió de Balears de montanya absolut

Llorenç Rubi

Sub Campió de Balears de montanya Gr. CM

Antoni Amengual

3º lloc campionat de Balears de montanya absolut

Antoni Amengual

3º lloc campionat de Balears de montanya Gr. CM

Jose Martinez

Campio de Balears de velocitat en circuit

   

PALMARÈS REGIONAL 2012

AUTOMOVILISMO

 

Alejandro Lantes

SubCampió de Balears de Karting Alevin

Alejandro Bernardino

Campió de Balears de Karting Cadete

Alejandro Palerm

Campió de Balears de Karting Senior

Mateo Marttone

SubCampió de Balears de karting KZ2

Mateo Marttone

SubCampió de copa Mallorca de karting KZ2

Alejandro Palerm

Campió de copa Mallorca de Karting Senior

 

PALMARÈS REGIONAL 2011

AUTOMOVILISMO

 

Enrique Perelló Pons

3º lloc Campionat de Balears de Montanya Gr A

José Miguel Pons

SubCampió de Balears de Montanya Cat. CC

Domingo Díaz

SubCampió de Balears de Autocross Cl. C

Alejandro Lantes

Campió de Balears de Karting Rokkie

Joan Pau Vergara

Campió de Balears de Karting Alevín

Alejandro Bernardino

Campió de Balears de Karting Cadete

Miguel Pons Guasp

SubCampió de Balears de Karting Cadete

Alejandro Palerm

Campió de Balears de Karting Senior

Mateo Marttone

SubCampió de Balears de karting KZ2

Antonio Alarcón

3º lloc Campionat de Balears de Karting KZ2

Alejandro Lantes

Campió de copa Mallorca de Karting Rokkie

Joan Pau Vergara

SubCampió de copa Mallorca de Karting Cadete

Alejandro Bernardino

Campió de copa Mallorca de Karting Cadete

Mateo Marttone

SubCampió de copa Mallorca de karting KZ2

Antonio Alarcón

Campió de copa Mallorca de karting KZ2

Alejandro Palerm

Campió de copa Mallorca de Karting Senior

Enrico Prosperi

SubCampió de copa Mallorca de Karting Senior

 

PALMARÈS REGIONAL 2010

AUTOMOVILISMO

 

Bartolomé Miguel Pons

Campió de Balears de Autocross Cl. D

Jose Miguel Pons

Campió de Balears de Montaña Cat. CC

Bartolomé Pons

SubCampió de Balears de Montaña Cat. CC

Joan Oliver

3º lloc Campionat Balears de Karting Alevín

Raul Riveiro

Campió de Balears de Karting Cadete

Alejandro Palerm

Campió de Balears de Karting Open

Antonio Alarcon

Campió de Balears de karting KZ2

Ivan Huelamo

3º lloc Campionat de Balears de Karting KZ2

 

PALMARÈS REGIONAL 2009

AUTOMOVILISMO

 
Debido al boicot de la antigua federación, siendo esta escuderia una de las mas dañadas, esta escuderia se le impide inscribir a pilotos en cualquier tipo de prueba, por lo que declina cualquier participacion en cualquier tipo de prueba federada.
 

PALMARÈS REGIONAL 2008

AUTOMOVILISMO

 

Jose Miguel Pons

Campió de Balears de Autocross Cl. D

Jose Maria Roselló

Campió de Balears de Karting Alevin

Antonio Llull

Campió de Balears de Karting Cadete

Johan Marcel Guàrdia

SubCampió de Balears de Karting Cadete

Alejandro Palerm

3º lloc Campiónat de Balears de Karting Cadete

Pere A. Beltran

SubCampió de Balears de Karting Rotax Jr.

 

PALMARÈS REGIONAL 2007

AUTOMOVILISMO

 

Antonio D. García

Campió de Balears de rallyes cl. N-12

Raúl Riveiro

Campió de Balears de karting Iniciación

Jaime Martorell

Campió de Balears de karting KZ2

Marcel Guardia

SubCampió de Balears de karting Iniciación

Albert Coll

SubCampió de Balears de karting Júnior

Russell Currie

3º lloc Campionat de Balears de rallyes cl. N-12

Iván Huelamo

3º lloc Campionat de Balears de karting KZ2

Juan Jose Grau

3º lloc Campionat de Balears de Autocross Cl. A

Ayrton Eneas Sánchez

3º lloc Campionat de Balears de karting Iniciacion

José Luís Albal

3º lloc Campionat de Balears de karting Junior

 

PALMARÈS INTERNACIONAL 2006

CICLISMO

 

Carles Diaz

3º lloc a la Copa del Mon de Trial-Bike

   

PALMARÈS NACIONAL 2006

VELA Y TABLA

 

Ruben Salvador

Subcampió de Espanya de Kite-surf

Guillermo Perez

Subcampió de Espanya de Wakeboard – Cat. Amateur

Dani Amengual

3º lloc al Campionat de Espanya de Wakeboard – Cat. Masters

   

PALMARÈS REGIONAL 2006

AUTOMOVILISMO

 

Juan M. Payeras

Campió de Balears de Muntanya Gr.I

Johan Marcel Guàrdia

Campió de Balears de karting Alevín

Pere A. Beltran

Campió de Balears de karting Cadete

Albert Coll

Campió de Balears de karting Junior

Kike Perelló

Campió de Balears de karting ICC125

Juan J. Moll

Campió de Balears de Autocross Cl. A

Joan Sòcies - Toni Morell

Subcampió de Balears de Rallyes Gr.A

Andres Manzano - Javier Diez

Subcampió de Balears de Rallyes Gr.I

Jose M. Hurtado

Subcampió de Balears de karting Alevín

Laia Sastre

Subcampió de Balears de karting Cadete

Jose Luis Albal

Subcampió de Balears de karting Rotax junior

Joan Sòcies

Subcampió de Balears de karting Rotax125

Agustin Arbex

Subcampió de Balears de karting ICC125

Nico Vila

3º lloc Campionat de Balears de karting ICC125

Joan Sòcies - Toni Morell

3º lloc Campionat Balears de Rallyes

Juan Jose Moll

3º lloc Copa de Mallorca de Autocross

Ruben Ramis

3º lloc Campionat de Balears de karting Rotax Junior

Sebastià Rigo

3º lloc Campionat de Balears de karting Rotax 125

   

VELA Y TABLA

 

Albert Fuster

Campió de Balears de Wakeboard – Cat. Iniciats

Mateu Bauza

Campió de Balears de Wakeboard – Cat. Amateur

Luke Cumberlage

Subcampió de Balears de Wakeboard – Cat. Iniciats

Jaime Nigorra

Subcampió de Balears de Wakeboard – Cat. Amateur

Guillem Perez

Subcampió de Balears de Wakeboard – Cat. Pro

Ivanna Matson

Subcampió de Balears de Wakeboard – Cat. Fèmines

Dani Reynes

3º lloc Campionat de Balears de Wakeboard Cat. Amateur

Crystel Cohen

3º lloc Campionat de Balears de Wakeboard Cat. Fèmines

   

PALMARÈS NACIONAL 2005

AUTOMOVILISMO

 

Fernando Palazuelo

Subcampió de España de Karting ICC 125

   

PALMARÈS REGIONAL 2005

AUTOMOVILISMO

 

Salvador Seguí

Campió de Balears de Montanya Gr. A2

Joan Oliver

Subcampio de Balears de Montanya Gr. R

Juan Miguel Payeras

Subcampió de Balears de Montanya Gr. I

   

MOTOCICLISMO

 

Jaume Abrines

Subcampió de Balears de Velocitat 125cc

   

PALMARÈS NACIONAL 2004

AUTOMOVILISMO

 

Fernando Palazuelo

3º lloc Campionat de Espanya de Karting ICC 125

   

PALMARÈS REGIONAL 2004

AUTOMOVILISMO

 

Esteban Payeras

Campió de Balears de Montanya Gr. A2

Joan Socias

Subcampió de Balears de Montanya Gr A

Joan Oliver

3º lloc campionat de Balears de Montanya Gr. R

Pedro Fullana

Subcampió de Balears de Autocross Cl A

Miguel Ginard

Subcampió de Balears de Autocross Cl B

Miguel Villalonga

Subcampió de Balears de Autocross Cl.C

Tofol Fernandez

Subcampió de Balears de Autocross Cl D

   

MOTOCICLISMO

 

Juan J. Garau

Campiò de Balears de Dirt Track

   

PALMARÈS NACIONAL 2003

AUTOMOVILISMO

 

Fernando Palazuelo

Subcampió de España de Karting ICC 125

   

PALMARÈS REGIONAL 2003

AUTOMOVILISMO

 

Joan Oliver

Campió de Balears de Montanya Gr. R

Esteban Payeras

3º lloc Campionat de Balears de Montanya Gr. A2

Joan Socias

3º lloc Campionat de Balears de Montanya Gr A

Pere Antoni Beltran

Subcampió de Balears de Karting alevin

Toni Alarcon

Subcampió de Balears de Karting cadete

Ivan Huelamo

3º lloc Campionat de Balears de Karting cadete

Juan Jose Moll

Subcampió de Balears de Karting junior

Manuel Cordero

3º lloc Campionat de Balears de Karting alevin

 

PALMARÈS REGIONAL 2002

AUTOMOVILISMO

 

Toni Garcies

Campió de Balears de Rallyes gr A

 

3º lloc Campionat Balears de Rallyes scracht

Esteban Payeras

Campió de Balears de Montanya Gr. A2

 

3º lloc Campionat de Balears de Montanya

Joan Socias

Subcampió de Balears de Montanya Gr A

Joan Vidal

3º lloc Campionat de Balears de Montanya Gr N

Pedro Fullana

Campió de Balears de Autocross Cl A

Miguel Ginard

Subcampió de Balears de Autocross Cl B

Tofol Fernandez

Subcampió de Balears de Autocross Cl D

Tony Veny

3º lloc Campionat Balears de Autocross Cl D

Salvador Segui

Campió de Balears de Karting F125

Xisco Molina

Subcampió de Balears de Karting F125

Ivan Huelamo

Subcampió de Balears de Karting cadete

   

PALMARÈS REGIONAL 2001

AUTOMOVILISMO

 

Mateu Fullana

Subcampió de Balears de Rallyes Scracht

 

Subcampió de Rallyes gr A

Toni Garcies

3º lloc Campionat de Balears de Rallyes

Manolo Guillermo

3º lloc Campionat de Balears de montanya Gr I

Ramon Castell

Campió de Balears de Karting F125

Salvador Segui

Subcampió de Balears de Karting F125

Tony Veny

Campió de Balears de Autocross Cl.D

   

MOTOCICLISMO

 

Jose Luis Anglada

Subcampió de Balears de Enduro

 

Subcampió de Balears de Dirt track 4T

Juan M. Perez

3º lloc Campionat de Balears de Enduro

Toni Torres

3º lloc Campionat de Balears de Motocross

Adrain Pina

3º lloc Campionat de Balears de Supermotard

   

PALMARÈS REGIONAL 2000

AUTOMOVILISMO

 

Pep Sastre

Subcampió de Balears de Velocitat Cl. 4

   

PALMARÈS REGIONAL 1999

AUTOMOVILISMO

 

Toni Roca

Campió de Balears de Montanya  Gr F

 

Subcampió de Balears de Rallyes Gr I.

 

Subcampió de Balears de Velocitat Cl. 4

Miquel Palles

3º lloc Campionat de Balears de Montanya Gr I

   

 

Escudería Illes Balears, club inscrito en el registro de entidades deportivas de les Illes Balears, info@escuderiaib.com - www.escuderiaib.com

[ VOLVER ]